Harroni ditët me diell, rikthehen reshjet dhe luhatja e temperaturave

6951a766a83e3bd6c25f05371275278dE diela ka nisur me reshje shiu duke i lënë pas ditët e ngrohta me diell. Temperaturat kanë pësuar një rënie të lehtë ndërsa përgjatë gjithë ditës vijuan shirat.Temperaturat minimale shënojnë 5 deri në 6 gradë celcius ndërsa ato makimale nuk i kalojnë 17 gradë celcius.

Edhe java e ardhshme do të nisë po me shira. Sipas sinoptikanëve javën e ardhshme do të mbetemi me të njëtën vlerë të temperaturave ndërsa të premten pritet të ketë një përmirësim të motit.Një luhatje të lehtë me 1 ose 2 gradë të temperaturave do të ketë vetëm të mërkurën ndërsa të premten dhe fundjavën e ardhshme pritet të ketë përmirësime të motit.