Horoskopi, 15 gusht 2014

horoskopiDashi

Sot kuadri yjor pritet të jetë përgjithësisht pozitiv për ju që i përkisni kësaj shenje, prandaj parashikohet një ditë e miri në të gjitha drejtimet. Mos u kushtoni rëndësi gjërave të vogla.

Demi

Qielli juaj është i ngarkuar me një mori yjesh të mirë të cilët do të bëjnë të rikuperojnë shumë nga ato që nuk kanë realizuar ditët e kaluara. Interesante raportet me partnerin, por shpenzimet janë pika juaj e dobët.

Binjakët

Urani, që është edhe ylli juaj i mire sot, bën që sot të jeni shumë të agresivë, natyralë por dhe shumë dominues ndaj të tjerëve. Marsi ju përtërin energjitë, por mund të sjellë të papritura.

Gaforrja

Duket jeni shumë konfuzë dhe ky do të jetë problem juaj gjatë jetë problem juaj gjatë ditës së sotme. Ndoshta do të ishte mirë të vendosni vetë kur nuk keni dikë që t’ju këshillojë drejt.

Luani

Edhe të lindurit e kësaj shenje sot duket se janë “të privilegjuar” pasi do të kenë mbi kokë një numër yjesh dashamirës. Me përjashtim të Hënës, e cila mund të hedhë ndonjë “vickël” në planin sentimental.

Virgjëresha

Edhe pe nuk është ndonjë moment pozitiv për ju, pasi janë një numër yjesh që nuk “ju shohin me sy të mirë”, duhet të bëni durim sepse situata do të ndryshojë shpejt. Frenoni entuziazmin e parakohshëm.

Peshorja

Pozicionet planetare janë shumë harmonike, prandaj edhe dita e sotme pritet të jetë përgjithësisht e mirë, ndonëse impenjimet tuaja do të vinë në rritje. Merkuri ju jep një sens organizativ të admirueshëm.

Akrepi

Në përgjithësi dita e sotme pritet të jetë e qetë, ndërsa ju vetë do të jeni disi të plogët dhe me vështirësi do të rifitoni ritmet tuaja të zakonshme. Jeni pak melankolikë dhe kjo për shkak të Hënës në shenjë.

Shigjetari

Situata yjore e trazuar bën që dita e sotme të jetë shumë intensive, me të papritura që do t’ju imponojnë të ndryshoni herë-pas herë objektivat tuaja. Vetëm Afërdita ju jep sinjale të qarta dashurie.

Bricjapi

Për shumë të lindur të kësaj shenje është puna ajo që përbën impenjimin kryesor, prandaj është mirë që të mos i lenë gjërat që kanë të bëjnë me të pas dore. Momente magjike në dashuri.

Ujori

Edhe pse në përgjithësi qielli juaj është i qetë, gjendja juaj shpirtërore vazhdon të jetë jo edhe aq e mirë, prandaj sot do të jeni disi pasivë dhe pa shumë interes për gjërat që ju rrethojnë.

Peshqit

Në situatë e paqëndrueshme e yjore për shkak të tranzitit të shumë planetëve e bën ditën tuaj sot shumë të ngarkuar në të gjitha aspektet. Megjithatë, kjo pritet një mbrëmje interesante në planin sentimental.