Horoskopi, 23 korrik 2014

horoskopiDashi

Nuk do të jetë edhe aq e lehtë të merreni njëkohësisht me problemet tuaja private apo familjare impenjimet profesionale, për shkak të pozicionit kundërshtues mes Marsit dhe Jupiterit.

Demi

Sot do të jeni të privilegjuarit e yjeve. Hëna në shenjën tuaj ushqen fantazinë dhe intuitën tuaj në nivelet të shkëlqyera, duke ju lejuar kështu impenjime të reja në punë.

Binjakët

Mërkuri nënvizon thelbin pozitiv gjatë gjithë kësaj periudhe, që mund të përcaktojë kontakte të reja për t’u shfrytëzuar pa hezitimin më të vogël dhe kjo nuk vlen vetëm për punën.

Gaforrja

Do të merrni shumë propozime, të cilat mund t’ju vijnë nga të gjitha anët, por nuk duhet të nxitoheni. Marsi dhe Mërkuri e largojnë disi perspektivën e realizimit dhe konkretizimit të tyre.

Luani

Raportet me të tjerët kërkojnë të tregoheni shumë të matur dhe të operoni me shumë takt në takime të ndryshme. Krahas kësaj duhet të mos lini pas dore edhe aspektin ekomik të jetës.

Virgjëresha

Është dashuria dhe pasioni që ngjyrosin me rozë ditën tuaj dhe është pikërisht Saturni që ju ndihmon të kapërceni me lehtësëi pengesat e vogla që mund t’ju dalin nga ana profesionale.

Peshorja

Situata falë yjeve do të bëhet më e ëmbël duke ju dhuruar dashuri dhe harmoni. Por duhet të keni pak kujdes në anën profesionale që është zbehur disi për shkak të një qetësie relative.

Akrepi

Dita e sotme do të jetë e shkëlqyer që në mëngjes, do të arrini të përmbushni çdo impenjim të lënë pas dore duke kapërcyer lehtësisht të gjitha vështirësitë që ju dalin.

Shigjetari

Nuk është aspak momenti i duhur për të bërë zgjedhje sepse një mendim i nxituar mund t’ju kushtojë shumë dhe një hap i pavlerësuar mirë mund t’ju çojë vetëm mbrapa.

Bricjapi

Strategjitë e përdorura deri tani kanë funksionuar dhe janë të vlefshme edhe në situatat delikate në jetën e çiftit. Mundohuni të tregoheni më tolerantë me partnerin pa iu imponuar në dëshira.

Ujori

Jo të gjitha problemet që keni do të zgjidhen sa hap e mbyll sytë, është mirë të vlerësoni me shumë qetësi situatën dhe pastaj të veproni. Energjia në dashuri ju vjen nga një Hënë shumë aktive.

Peshqit

Edhe për të lindurit e kësaj shenje, duker se është hëna ylli mbështetës në shumë aspekte. Ju duhet më shumë maturi në gjykimet dhe mendimet që duhet të jepni për një projekt të rëndësishëm.