Horoskopi, 30 gusht 2014

horoskopiPDashi

Urani, përsëri sot kthehet deciziv në shenjën tuaj dhe do të bëjë që sot të jeni jo vetëm të lirshëm e të shpenguar, por edhe të kthjellët në ide. Raportet me partnerin duket se janë përmirësuar.

Demi

Kuadri yjor pritet të jetë sërish pozitiv në aspektin ekonomik, prandaj dita e sotme do të ketë zhvillime interesante në këtë drejtim. Pozicioni aktuali i Afërditës siguron raporte të qëndrueshme ndërpersonale.

Binjakët

Edhe për ju është Urani në një orbitë shumë të favorshme, i cili do t’ju sjellë stimujt e nevojshëm për të përballuar gjithçka në drejtimi të aktivitetit tuaj. Problemet mund t’i keni në planin sentimental.

Gaforrja

Një ditë intensive kërkon jo vetëm një përgatitje të mirë psiko-fizike, por edhe dëshirën e mirë apo ambicien për të dalë, pse jo, mbi të gjithë. E teproni disi me shpenzimet.

Luani

Duhet të jeni të përgatitur një ditë vërtet të vështirë, pasi tashmë treshes Mars, Saturn e Jupiter i bashkëngjitet edhe Urani “ngatërrestar”. Megjithatë në planin sentimental keni Fundjavë e mirë për erosin.

Virgjëreshat

Sot të lindurit e kësaj shenje mund ta konsiderojnë veten të privilegjuar, pasi duket se të gjithë yjet i kanë me vetë. Por kujdes, sepse fundjavën mund ta prishë një përplasje me dikë.

Peshorja

“Ndeshja” e Marsit dhe Uranit në shenjë do të ketë një ndikim të drejtpërdrejtë edhe te ju, prandaj sot do të jeni disi konfuzë dhe ndoshta edhe nervozë në momente të caktuara. Fundjavë e qetë.

Akrepi

Duhet të vazhdoni të këmbëngulni si gjithmonë, sepse kjo është pjesë e karakterit tuaj nga njëra anë dhe, nga ana tjetër sepse jeni kaq pranë arritjes së një objektivi të rëndësishëm për ju.

Shigjetari

Duket një qiell vërtet i vrenjtur për ju të lindurit e kësaj shenje, me kaq shumë planetë mbi kokë, por janë në përgjithësi yje të mirë. Mundohuni të mos i merrni seriozisht gjërat që s’janë të tilla..

Bricjapi

Megjithëse nuk parashikohet ndonjë ditë e mirë, në momente të caktuara dikush mund të kërkojë t’ju fusë shkopinj në rrota. Mos hezitoni të kërkoni ndihmën e një miku tuaj. Erosi mjaft pozitiv.

Ujori

Do të jeni nën ndikimin e një Marsi shumë agresiv, prandaj edhe ju sot mund të tundoheni për t’u hedhur në aventura të reja. Kujdes, sepse mund të futni në krizë raportet me partnerin.

Peshqit

Për fatin tuaj të mirë sot edhe pse mund të jetë një nga ato ditët kur të duket se nuk ecën asgjë, është Merkuri që do t’ju ndihmojë për të arritur atë që dëshironi. Mirë edhe shëndeti.