Horoskopi ditor, 21 shkurt 2015

horoskopi-324x243Dita do të ketë aq shumë rëndësi sa që ju vështirë se do të vini re se si do të kalojë, për shkak të kthesave të paparashikuara të ngjarjeve, surprizave dhe detyrave që do t’iu dalin përpara.

Dashi

Planet afatgjata duhet të rregullohen. Në mënyrë që të përfshini ndryshimet e duhura gjatë ditës, mos ndiqni emocionet tuaja. Sigurohuni që ndjenjat tuaja sidomos ato negative të mos pengojnë pamjen objektive për të ardhmen. Ndërveprimi me miqtë mund t’ju zhgënjej, por mund të frymëzoheni nga disa mendime të dobishme.

Demi

Përkrahja e dialogut do të sigurojë mirëkuptimin reciprok dhe ky do të jetë themeli i komunikimit efektiv. Mëritë, rezervat dhe kryeneçësia do ta bëjnë një situatë të vështirë edhe më të komplikuar. Ju duhet të jeni të gatshëm për të bashkëpunuar dhe të jeni në gjendje të njihni anët pozitive të partnerit tuaj.

Binjakët

Do t’ju duhet zell dhe aftësi e mirë për t’iu shkuar deri në fund gjërave. Mund të keni disa probleme me dokumentet. Kjo gjë mund të ketë të bëjë me probleme regjistrimi, apo kërkimi për një dokument zyrtar.

Gaforrja

Deri afër mbrëmjes situata do të jetë e qëndrueshme, por lumturia mund të njolloset nga diçka. Mund të ketë mospajtime të forta mes jush dhe dikujt që doni. Dyshimet dhe sekretet do të ndjekin rrugën e tyre.

Luani

Vetë-analizat do të jenë një garanci drejt suksesit. Për çdo gjë duhet të fajësoni veten dhe jo të tjerët. Duke punuar me të metat tuaja do të jetë e dobishme në çdo çast. Nëse një marrëveshje aktuale nuk shkon siç duhet, ju duhet të bëni të pamundurën që të shmangni bërjen e të njëjtave gabime në marrëveshjen e ardhshme.

Virgjëresha

Sot mund të hasni në vonesa dhe duke qenë vonë mund të ndërprisni disa plane tuajat. Ju mund të dëgjoni diçka të pakëndshme nga një koleg apo i afërmi juaj. Puna rutinore do të jetë burim i disa përvojave tronditëse.

Peshorja

Veproni lidhur me çdo gjë të nevojshme. Dita është e përshtatshme për tu marrë me sende të përdorura, antike, etj. Mos u mundoni ti zgjidhni të gjitha problemet tuaja njëherësh. Nga mungesa e njohurive, do t’iu duhet të përshtateni dhe të ktheheni në ekspertë të vërtetë.

Akrepi

Gjendja e mirë do të bëjë që të keni dëshirë për të folur me të tjerët. Kur merrni pjesë në një bisedë, qëndroni në mesin e artë. Mbani parasysh se ju mund të dëmtoni dikë nëse nuk i jepni ndihmën e duhur.

Shigjetari

Një udhëtim apo një shkëputje e kontakteve do të jetë shumë e nevojshme, pasi keni nevojë të pushoni. Lidhjet e dobëta ose pengesa të tjera mund t’iu izolojnë nga bota e jashtme. Mos i anashkaloni situatat, nëse ju jepet mundësia përfitoni prej tyre.

Bricjapi

Gjatë kësaj dite duhet të reduktoni nevojat tuaja dhe të kënaqeni me minimumin. Shmangni blerjet me përjashtim të gjërave të nevojshme. Nëse nuk jeni të kënaqur me diçka, ka ardhur koha që të analizoni gjërat dhe ti ndryshoni ato.

Ujori

Do t’iu duhet të luftoni me pesimizmin tuaj dhe do të kaloni një test serioz. Jini të gatshëm për të treguar përmbajtje, qetësi dhe aftësi për të menduar në mënyrë sistematike dhe racionale. Rregullat të cilat duhet t’iu përmbaheni mund të kufizojnë lëvizjet, madje edhe fjalët tuaja.

Peshqit

Gjatë kësaj dite ndjenja e harmonisë dhe stabilitetit është kriteri me të cilin korrektësia e veprimeve do të matet. Nuk duhet të shfaqni shqetësim në publik. Nëse dikush kritikon bondjet tuaja, respektoni gjithçka mundeni, pasi çdo acarim do të jetë i panevojshëm