Ish-deputetja e PD-së: Avni Rustemi ishte një vrasës me pagesë, nuk meriton të nderohet (VIDEO)

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Mesila Doda, përsëriti mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” deklaratat se Avni Rustemi ishte atentator me pagesë. Sipas Dodës, nuk ka asnjë arsye që Avni Rustemi të nderohet dhe vlerësohet. Doda është kundërshtuar ashpër nga analisti Agron Gjekmarkaj, i cili e konsideron Avni Rustemin një atdhetar që i ka bërë shërbim të madh kombit shqiptar. Shihni një pjesë të debatit në videon më poshtë.