Ishin dënuar nga Apeli Gjirokastër për vjedhje lopësh, arrestohen nga policia

 Ishin dënuar nga Apeli Gjirokastër për vjedhje lopësh, arrestohen nga policia

Lazarat policiaKapen dhe ndalohen dy shtetas për veprën penale “Vjedhje e kryer në bashkëpunim” të dënuar me nga 20 (njëzetë ) muaj burg.

Nga ana e Seksionit të Hetimit dhe Parandalimit të Krimit të Komisariatit të Permetit është bërë kapja dhe ndalimi i dy shtetasve

– Zafir Muskaj, 35 vjeç, banues në Fier
-Kreshnik Likaj , 25 vjeç , banues në Fier.

Ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi Gjykata e Apelit Gjirokastër me vendim Nr. 20-2015-825/218 datë 07.09.2015 i ka dënuar me nga 20 (njëzetë ) muaj burg pasi këta shtetas në muajin prill të vitit 2014 kanë vjedhur 3 lopë, të cilat i përkisnin shtetasit A.H.

Libohova Online