Ishte shpallur në kërkim, policia arreston 24-vjeçarin nga Lazarati

drejtoria-e-policise-se-qarkut-te-gjirokastres_23-prill-2010Nga ana e Seksionit për Hetimin dhe Parandalimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Gjirokastër,u bë ndalimi shetasit në kërkim Arsen Derxho, 24 vjec, banues në Lazarat. Ndalimi I tij u bë pasi:

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër me shkresën Nr. 2081, datë 19.11.2014, ka urdhëruar ndalimin e tij, sepse Gjykata e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër me Vendimin Nr. 490 datë 05.11.2014 ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për veprat penale “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve dhe municioneve luftarake” dhe “Kanosje”, të parashikuara nga neni 278/4 dhe 84 i Kodit Penal.