Ja rekordet më të çuditshme seksuale

seksGjithmonë bota është fiksuar pas rekordeve seksuale. Por mos harroni, këto rekorde jo vetëm ju habisin, por edhe mund të bëjnë që të ndjeheni keq. Më poshtë është një listë e rekordeve më të çuditshme seksuale.

-Gjinekologia amerikane, Virginia Johnson thotë se ka arritur të dokumentojë orgazmën më të gjatë të një femre në botë. Një grua kaloi një orgazmë 43 sekonda të gjatë me 25 kontraktime vaginale.

-Gjatë një panairi erotik në Poloni, pornostarja amerikane, Lisa Sparxxx vendosi një rekord të ri në kategorinë e seksit me më shumë partnerë: për 24 orë ajo bëri seks me 919 meshkuj.

-Pornostari amerikan, Jon Dough, i vdekur në vitin 2006 në moshën 43- vjeçare ka vendosur rekordin e më shumë akteve seksuale. Për filmin “Burri më me fat në botë”, ai bëri seks me 101 gra në tre ditë.

-Në nëntor të vitit 2008 u vendos në Japoni rekordi për orgjinë më të madhe në botë- më shumë se 500 njerëz morën pjesë.

-Në vitin 600 përpara Krishtit, në Greqinë e lashtë u zbuluan dildot e parë. Penisët artificialë quheshin Olisbos dhe ishin prej guri, lëkure, druri ose balte.

-Mae West, yll i Hollivudit në vitet 1930, mban rekordin për seksin më të gjatë me një person. Për 15 orë ajo bëri seks me partnerin e saj, Ted.

-Julia, vajza e Perandorit August, mendohet se ka fjetur me 80 mijë meshkuj. Për shkak të kësaj sjellje, ajo u dërgua në mërgim në ishullin Pandateria (Ventotene) ku jetoi derisa vdiq.

-Pornostarja Sharon Kane mban rekordin e filmave erotikë, 1023 të tillë si aktore dhe 31 si regjisore.

-Kjo është praktika më e rrezikshme seksuale në botë. Vjen sërish nga Japonia. Meshkujt e pasur paguajnë që vajzat Sampan të zhysin kokën në ujë, gjatë kohës që bëjnë seks në varkë. Mashkulli vjen nga pas. Ndërsa prostituta e ka kokën në ujë pa ajër, frika e vdekjes bën që vagina të kontraktohet fuqishëm. Për japonezët kjo është shumë erotike.

-Lodra e seksit Rampant Rabbit është më e shitura e të gjitha kohërave. Në vitin 1998, vibratori rozë pati një rol edhe në serialin e famshëm “Sex and the City”