Ka festë në Gjirokastër, Luftëtari fiton ndeshjen me Lushnjen

Luftëtari ka mposhtur Lushnjën 2-0, duke shënuar nga një gol në çdo pjesë, me Abazajn në të parën dhe Bregun në kohën shtesë. Skuadra e trajnerit Hasan Lika ka vuajtur jo pak, ndërkohë që janë anuluar edhe dy gola për gjirokastritët. Me këtë fitore Luftëtari konsolidon pozitat e tij drejt objektivit për të luajtur në kupat e Europës.