Kafsha i ndërpret rrugën, makina përfundon në kanal, dy të vdekur

Dy persona kanë gjetur në një aksident rrugor që ka ndodhur në aksin  Tepelenë-Levan.

Aksidenti tragjik ka ndodhur në vendin e quajtur Mogila, kur një automjet tip Ford ka dalë jashtë rruge duke përfunduar disa metra më tej.

Nga aksidenti kanë humbur jetën shtetasit Syrjan Sina dhe Luan Bilbili, ndërsa ka mbetur i plagosur shtetasi Erjon Sinani,  jashtë rrezikut për jetën.

Paraprakisht thuhet se ngjarja ka ndodhur pasi drejtuesi i mjetit, ka shmangur një kafshë në rrugë dhe përparojë ka humbur kontrollin.