Kakavijë, policia greke kap furgonin me drogë. Ishte futur nga kufiri me Shqipërinë

droge-greqi20 kg kanabis është kapur nga policia greke në Kakavijë.

Lënda narkotike u sekuestrua në vendin e quajtur Kallpaq. Ajo i shte ndarë në 38 pako dhe ishte fshehur në makinë.

Në pranga u vu shoferi i furgonit, një 23-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije.

Droga ishte futur në Greqi përmes kufirit shqiptar.