Kakavijë, pranga 54-vjeçarit. Donte të kalonte drogë të fshehur në gomën rezervë (VIDEO)

Një 54-vjeçar nga Durrësi është arrestuar nga Policia Kufitare e Kakavijës pasi tentoi të trafikonte drogë drejt Greqisë.

Policia bën me dije se Petrit Vranja po udhëtonte me një makinë me targa AXH1978 dhe gjatë kontrollit në vijën e dytë në dalje të Shqipërisë, ju gjet e fshehur një sasi droge.

Në gomën rezervë të automjetit ishte vendosur një sasi prej 3.5 kg kanabis sativa. Drejtuesi i mjetit, Petrit Vranja u arrestua në flagrancë dhe akuzohet për trak të lëndëve narkotike.