Kakavijë, tentoi të kalonte drogë në Greqi, bie në prangat e policisë

Droge-ne-automjet-602x356Policia kufitare e Kakavijes ka sekuestruar mbremjen e kaluar 15 kg droge te llojit marijuane. Gjate kontrollit ne vijen e dyte te automjetit tip Audi me targa AA 054 KC, efektivet e policise kane konstatuar 8 pako te mbeshtjella me leter natriban.

Menjehere ne vendngjarje kane mberritur specialistet e antidroges, te cilet kane bere dhe arrestimin e drejtuesit te mjetit, Besmir Hoxha. Lenda narkotike eshte sekuestruar ne cilesine e proves materiale, ndersa ceshtja i ka kaluar Prokurorise se Krimeve te Renda, e cila pritet te ngreje akuze per trafik nderkombetar te lendeve narkotike ndaj shtetasit Hoxha.