Kapen 530 kg marijuanë në Janinë, arrestohen 2 shqiptarë

Sekuestrohen 530 kilogramë marijuanë në kufirin greko-shqiptar në pranga 2 shqiptarë.

Operacioni është zhvilluar në  Konica, Janinë ndërsa u kap në një automjet.

26-vjeçari dhe 53-vjeçari e kishin ndarë lëndën narkotike në 180 pako.