Kapet me 3.4 gr kanabis, arrestohet 36-vjeçari nga Gjirokastra

drejtoria-e-policise-se-qarkut-te-gjirokastres_23-prill-2010 (1)Nga ana e efektivave të Komisariatit të Policisë Gjirokastër, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Roland Kovaçi, 36 vjeç, banues në lagjen “Dunavat”, Gjirokastër. Arrestimi i tij u bë pasi:

Më datë 31.08.2015, rreth orës 00.55, gjatë kontrollit të ushtruar,ju gjetë dhe u sekuestrua në cilësinë e provës material, 3.4 gr lëndë narkotike e llojit cannabis sattiva.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale të parashikuar nga neni 283/1 i Kodit Penal.