Keni bërë plane për fundjavë? Shihni më parë motin

shi_1674Ditët me diell dhe temperaturat relativisht të ulëta morën fund.

Duke nisur nga nesër  moti do të jetë me reshje shiu dhe temperaturat do të vijnë duke u ulur. E njëjta situatë do të jetë edhe të dielën.

Meteorologët parashikojnë mot të kthjellët të hënën, por i ftohti do të vijojë të jetë prezent.

E mërkura parashikohet si dita më e ftohtë, me temperatura që shkojnë deri në në -7 dhe – 8 gradë në zonat malore.