Këto janë formacionet e mundshme të finales Francë-Portugali

tmp_24683-Screenshot_6-24-640x433357215482Sonte Portugalia dhe Franca do të luajnë në finale të Kampionatit Evropian, për të mësuar kështu kampionin e katër viteve të ardhshme.

Portugali për këtë ndeshje do të ketë skuadrën e kompletuar, pasi nga lëndimi është kthyer qendërmbrojtësi Pepe.

Ndërsa në anën tjetër, edhe Franca është e kompletuar dhe do të luaj sikurse në ndeshjesn e fundit kundër Gjermanisë.

Portugalia: Patricio, Cedric, Pepe, Fonte, Guerrero, Carvalho, Silva, Joe Mario, Sanches, Nani dhe Ronaldo

Franca: Lloris, Sagna, Koscielny, Umtitti, Evra, Pogba, Matuidi, Sissoko, Payet, Griezmann dhe Giroud