Kryetari i Bashkisë Dropull infektohet me Covid: Do punoj nga shtëpia…

Kryetari i Bashkisë Dropullit, Dhimitër Toli ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryebashkiaku Facebook, teksa shkruan se vetëm pak minuta më parë i është konfirmuar tamponi pozitiv teksa ka qenë në izolim bashkë me familjen pasi shfaqi simptomat e para që dje. Ai informon se nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi do të dezinfektohet teksa garanton se do vijojë të kryejë detyrën e tij nga shtëpia.

Statusi i Dhimitër Tolit: 

Të nderuar bashkëqytetarë!

Vetëm pak minuta më parë më informuan se jam pozitiv për koronavirus dhe kam qenë në izolim , unë dhe familja ime, që nga dje kisha simptomat e para!

Nesër Bashkia nuk do të funksionojë pasi dezinsektimi do të bëhet në të gjitha zonat, duke vëzhguar gjithmonë masat e nevojshme mbrojtëse! Do të vazhdoj të kryej detyrat e mia për sa kohë që kam nevojë nga shtëpia!

Ju uroj shëndet dhe vëmendje maksimale!

Sinqerisht,

Kryebashkiaku i Dropolit dhe Pogonit

Dimitris Tolis