Kumbaro e Manastirliu në Gjirokastër: Sistem patronazhimi për spitalin ‘Omer Nishani’ (FOTO)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu vizitoi sot pacientët e operuar në spitalin e Gjirokastrës nga ekipi i mjekëve të spitaleve universitare të Tiranës, në kuadër të sistemit të patronazhimit. Në një postim në Facebook, ministrja Manastirliu shprehet se “ndoqa nga afër punën e ekipit të mjekëve të spitaleve universitare të Tiranës, që kryen sot ndërhyrje të rralla gjinekologjike dhe ekografi të enëve të gjakut, shërbime që nuk kryheshin më parë në spitalin rajonal të Gjirokastrës”.

“Një falënderim i veçantë, bashkë me deputeten e qarkut Gjirokastër, Mirela Kumbaro Furxhi për mjekët e spitaleve universitare prof. Myftar Barbullushi, prof.asc. Arben Zenelaj, prof.asc. Eljona Demaliaj, dr. Fatjon Balla, dr. Ernald Zeqja, dr. Lorenc Buzo, dr. Spiro Damo që po angazhohen në Programin më të ri të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për fuqizimin e spitaleve rajonale”, shprehet Manastirliu.

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: 6 people, people smiling, people sitting

Image may contain: 5 people, people sitting and indoor

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing

Image may contain: 3 people, people smiling, people sitting, beard and indoor

Image may contain: one or more people and people sitting

Image may contain: 1 person, smiling, sitting

Image may contain: 4 people, people standing, beard and indoor

Image may contain: 3 people, people smiling

Image may contain: 2 people, people standing, sky and outdoor

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing and indoor

Image may contain: 2 people, people smiling, people sitting and indoor

Image may contain: 1 person, sitting and indoor

Image may contain: one or more people, baby, beard and close-up

Image may contain: 1 person, close-up

Image may contain: 6 people, people smiling, people standing, beard and indoor

Image may contain: 2 people, people sitting and screen

Image may contain: 1 person, screen

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing

Image may contain: 4 people, indoor