L’Equipe: S’e kemi frikë Shqipërinë, është në rënie

catalog-cover-largeGazeta franceze “L’Equipe” në numrin e sotem (Foto lart) e ka renditur Shqipërinë si një Kombëtareje me formë në rënie, së bashku me Spanjën, Anglinë dhe Suedinë.

E përditshmja më e madhe franceze thekson se kuqezinjtë tanë tashmë nuk përbëjnë më frikë për Francën.

“Fitorja e ekipit nga Ballkani 2-0 ndaj Luksemburgut, erdhi me një formacion të rinovuar, por që nuk fshehu mangësitë që ka kjo skuadër. Kjo sfidë erdhi pas humbjes ndaj Austrisë (1-2). Shqipëria është një kundërshtar që përbën shumë pak shqetësim për Francën”, shkruan gazeta franceze.