LSI nis zyrtarisht fushatën elektorale në Gjirokastër

Lëvizja Socialiste për Integrim ka nisur sot zyrtarisht fushatën elektorale në qarkun Gjirokastër.

Përmes një komunikate për mediat, kandidatja për deputete e kësaj partie, Freskida Çako, ka thënë se gjatë këtyre 30 ditëve LSI do të kontaktojë qytetarët dhe do të jetë larg fyerjeve e gjuhës së urrejtjes.

Sipas saj LSI ka treguar se di të bëjë fushatë qytetare.

Në kuadër të fushatës elektorale, Vangjel Tavo ka zhvilluar takime me banorët në fshatin Arshi Lendo dhe në Krinë.

/Libohova Online/