Luftëtari i zhytur në krizë, lojtarët bojkotojnë stërvitjen, Tavo i ka lënë pa rroga

Ishte surpriza më e bukur e edicionit të shkuar por përgatitjet për sezonin e ri nuk po shkojnë sipas planeve. Seanca e sotme stërvitore nuk është zhvilluar, pasi lojtarët kanë refuzuar të zbresin në fushën e lojës. Pagat e prapambetura janë arsyeja pse futbollistët i kanë dalë kundër klubit, duke kërkuar që gjithçka të zgjidhet, ose në të kundërt kjo situatë do të vazhdojë dhe në ditët në vijim.

Një situatë aspak e favorshme kur mendon se kampionati do afro një muaj që të nisë, pasi dihet që gara në superiore është mjaft e fortë dhe skuadrat e tjera janë përforcuar ndjeshëm./sportekspres