Luftëtari në krizë, humbet një tjetër ndeshje në Gjirokastër

Laçi ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në fushën e Lufëtarit dhe trashmë ka kaluar krizën e rezultateve të ndeshjeve të fundit që sollën edhe një krisje mes drejtuesve të skuadrës e trajnerit Mërgjyshi. Nën drejtimin Migen Memellit, skuadra kurbinase fitoi 1-0 në këtë transfertë të vështirë falë golit të Shtubinës, në një ndeshje që ishte shumë e luftuar.