Luftëtari në Kupat e Europës, shorti i bie me një ekip të Letonisë

Skuadrat shqiptare kane mesuar kundershtaret e turit te pare te Europa League. Partizani do të ndeshet kundër Mariborit te Sllovenise ku ndeshjen e pare do e zhvilloje ne Tirane dhe te dyten ne fushen e kundershtareve. Disi më me fat ka qenë Luftëtari i Gjirokastrës i cili do te ndeshjet me Vetspils te Letonise. Ndërkohë Laçi do të përballet me qipriotët e Anorthosis. Short i vështirë për skuadrën laçiane pasi qipriotët janë ekip me eksperiencë.