Makina del nga rruga, dy të vdekur në një aksident në Grapsh

Një aksident i rëndë është shënuar gjatë natës në aksin Gjirokastër- Kakavijë.

Një makinë ka dalë nga rruga duke përfunduar në kanal në vendin e quajtur Grapsh.  Për pasojë humbën jetën dy persona, ndërsa një person i tretë është plagosur.

Mjeti tip Ford me targa AA 928 MD dhe drejtohej nga  30-vjeçari A.N, përfundoi në kanal dhe për pasojë humbi jetën drejtuesi i mjetit dhe pagagjeri i identifikuar me inicialet G. Sh.

Ndërsa një person i tretë i identifikuar me inicialet L.M ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Viktimat janë nga fshati Plesat.

Nisin hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.