Makina del nga rruga në Grapsh, dy të plagour nga Libohova

Një aksident rrugor ka ndodhur sot pranë fshatit Grapsh në Dropull. Policia njofton se janë plagosur dy persona nga Libohova, por fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Më poshtë njoftimi i plotë për ngjarjen.

Njoftohemi se në aksin rrugor Kakavije-Gjirokastër, në afërsi të fshatit Grapsh, mjeti tip “Benz”, me targa GJ 0236 B ka dal nga rruga.

Për pasojë janë dëmtuar shtetasit J.P, 33 vjeç dhe R.K, 37 vjeç, banues në Libohovë, të cilët u transportuan për në spitalin Rajonal Gjirokastër dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.