Mberrin vjeshta, ja temperaturat per daten 1 dhe 2 shtator

IMG_20140831_064325Mbërrin vjeshta në mënyrë të përpiktë në ditën e parë të shtatorit. Siç bën të ditur Shërbimi Meteorologjik Shqiptar, gjatë ditës së nesërme 1 shtator dhe të martën 2 shtator parashikohet një mot me vranësira, shi dhe rënie temperaturash. Më poshtë po japim parashikimet për disa qytete të vendit:

Prashikimi për ditën e hënë shtator

QYTETET Temperaturat

Shkodër 16/30 shi diell

Kukës 15/27 shi diell

Lezhë 18/30 shi diell

Dibër 14/27 shi diell

Durrës 19/31 shi diell

Tiranë 20/ 31 shi diell

Elbasan 19/32 shi diell

Berat 18/32 shi diell

Vlorë 19/31 shi diell

Korcë 15/25 diell shi

Gjirokastër 16/ 33 diell shi

Sarandë 20/31 diell shi

Parashikimi për ditën e martë 2 shtator

Moti do të jetë me vranësira te dendura me rreshje shiu pjeserisht shtrengata dhe stuhi ne bregdetin jugperendimor. Era do të fryjë me drejtim Jugperendim deri në 12 m/sek. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale deri në 2.5 m. Temperaturat nuk do të pësojnë renie te ndjeshme.

Vendet malore 14 / 21

Vendet e ulta 17 / 28

Vendet bregdetare 19 / 27