Mediat greke: Kaçifa nga Dropulli trafikant droge dhe pjesë e bandave

Detaje të reja zbulohen pas vrasjes së minoritarit grek Kostandin Kaçifa nga RENEA në Bularat të Gjirokastrës, pas dyluftimit me policinë shqiptare. Mediat greke shkruajnë se 35-vjeçari i lindur në Bularat dhe banues në Athinë rezulton person me precedentë penalë në Greqi.

Mësohet se ai është arrestuar në vitin 2009 nga policia greke në Halandri, në periferi të Athinës pasi është kapur me rreth 1 kilogram hashash. Prokuroria në Athinë e ka akuzuar 35-vjeçarin në vitin 2009 për akuzën e trafikut të drogës si dhe si pjesëtar të një organizate kriminale.