Memaliaj, pronari kishte shkuar për ngushëllim, grabitësit i vjedhin marketin

memaliaj-qyteza-me-dy-histori_hdNjë grabitje ka ndodhur mesditën e sotme në Memaliaj.

Disa persona kanë hyrë në një market duke shfrytëzuar mungesën e pronarit dhe kanë vjedhur 1,5 mln lekë të vjetra dhe 500 mijë lek mall, si cigare dhe asortimente të ndryshme.

Grabitësit kanë shfrytëzuar mungesën e pronarit Gëzim Sulkaj i cili kishte shkuar në një ngushëllim.

Grabitësit kanë thyer dritaret dhe pasi kanë vjedhur shumën e parave dhe mallin janë larguar pa u pikasur nga askush.