Merr flakë autobusi që udhëtonte drejt Gjirokastrës, panik te udhëtarët (FOTO & VIDEO)

Udhëtarët e sotëm për në Gjirokastër janë përballur me një situatë jo shumë të zakonshme në rrugë, teksa një autobus kishte marrë flakë në mes të rrugës.
Autobusi i përfshirë nga flakët nuk është identifikuar ende, veçse dallohet që i përket linjës “Arjani Trans”, por qytetarë në vendngjarje tregojnë për që nuk kishin parë të lënduar sepse të gjithë mendohet se kishin dalë jashtë me shpejtësi.
Ajo që bi në sy është tymi i madhe dhe flakët që duken sikur të ishte në sjall ndonjë kashtë dhe jo thjesht autobus.
Arsyeja e këtij shpërthimi të zjarrit nuk bëhet e ditur, por dyshohet se ka qenë një problem i ardhur papritur nga automjeti.
Qytetarët bëjnë me dije se autobusi ka mbi 40 minuta në flakë dhe akoma nuk ka arritur ambulanca apo zjarrfikësja.