Meta: Rama dhe Basha duan të lënë pa votuar minoritetin në Dropull

Ish-kreu i LSI-së, Ilir Meta tha nga Durrësi se LSI do të dalë forcë e parë në Tiranë, Durrës dhe Fier.

Gjithashtu, Meta tha se Rama dhe Basha po pengojnë minoritetin grek të votojë në Gjirokastër.

“Mesazhin e parë sot e kam për të rinjtë. Forca bashkë këto 72 orë që ta fitojmë bashkë. Në këto zgjedhje nuk ka garë me humbësit me frikacakë që dridhen nga vota e lirë.

Më 25 qershor ka vetëm një garë, mes LSI-ve të Durrësit, Tiranës dhe Fierit. Sot mund t’ju njoftojë me përgjegjësinë dhe kënaqësi të madhe, se LSI është forcë e parë në Tiranë në Durrës edhe në Fier.

Nuk po flasim për Gjirokastrën, ku Tomi dhe Xherri duan të lënë pa votuar minoritetin grek.

Nuk po flasim as për Beratin”, tha Meta.

Ai tha se iku koha kur shteti drejtohej me tuta dhe batuta.