Misteri i zemrës së Avni Rustemit, historia e mbushur me enigma (VIDEO)

Gazetari Marin Mema i është rikthyer kësaj here historisë së mistershme të zemrës së Avni Rustemit.

Në emisionin “Gjurmë Shqiptare” jepen dëshmitë e historianëve,por dhe pasardhësve të Avni Rustemit.

Pasi ndërroi jetë në spita, dy ditë pas atentatit që iu bë në Tiranë, Avni Rustemi u varros në Vlorë pa zemër. Historia vazhdon të jetë enigmatike edhe sot, pas kaq shumë vitesh.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë të transmetuar dy ditë më parë në Top Channel.

/Libohova Online/