Moti i keq dhe gripi, shtyhet sërish mësimi! Shkollat mbyllur dhe një javë tjetër

Gripi dhe i ftohti i madh shtyjnë pezullimin e mësimit edhe për një javë tjetër. Burime nga Ministria e Arismit bëjnë të ditur për Vizion Plus se ky vendim do të zbatohet për çerdhet, kopshtet, shkollat dhe univeristetet.

Po ashtu do te jete pushim edhe për njërin nga prindërit e fëmijës së mitur, që punon në administratë.

Nje dite me pare ministri i Shendetesise Ilir Beqja tha se po shqyrtohet mundesia qe shkollat e kopshtet te qendrojne edhe nje jave tjeter te mbyllura per shkak te situates se krijuar nga epidemia e gripit dhe i ftohti i acarte qe ka goditur vendin.