Moti i keq, probleme në rrugën Sofratikë-Libohove

10945510_776846249051129_8049441256454589297_nSituata e shkaktuar ne jug te vendit nga moti i keq eshte renduar me shume. Reshjet e shiut te rena gjate nates kane nxjerre nga shtrati lumin e Drinos, duke bllokuar rruge e njekohesisht duke permbytur siperfaqe te tera toke. Gjate rruges Sofratike-Libohove, kalimi eshte i veshtire ne vendin e quajtur ura e Xhait si dhe te kthesa e Libohoves, prane ish vaskave te peshkut. Energjia elektrike mungon qe prej pasdites se djeshme.

1476213_758707500887799_5380263894829974831_n

10968356_776846232384464_3621110971347030113_n