“Na presin me trëndafila dhe flasin me zemër”, Kumbaro e Pasho takime me fermerë të Piskovës (FOTO)

Kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste në qarkun Gjirokastër, Mirela Kumbaro dhe Elvira Pasho bënë takime një ditë më parë me fermerë të fshatit Piskovë në Përmet. Ato diskutuan me ta problematikat që i shqetësojnë, si dhe kërkuan mbështetje me votë në 18 qershor, për të vijuar me projektet dhe zhvillimin e vendit.

“Bashke me kandidaten per deputete, doktoreshen Elvira Pasho ne Piskove te Permetit ku banoret te presin me trendafila dhe ku flitet me zemer per sa shume kemi bere ne Permet me Partine Socialiste ne keto 4 vjet dhe per çfare nuk arritem ta bejme sa duhet. Me fermere qe dinjitetin nuk e kembejne e as nuk e shesin por na mbeshtesin fort sepse nje rruge edhe me e rendesishme na pret ne mandatin e dyte te qeverisjes socialiste sebashku”, shkruan Kumbaro në Facebook, teksa poston edhe foto nga takimi.

/ArgjiroLajm.net/

Image may contain: 2 people, people sitting and indoor

Image may contain: 4 people, people sitting, table and indoor

Image may contain: 1 person, sitting, table and indoor

Image may contain: one or more people, people standing, house and outdoor

Image may contain: 2 people, people sitting and indoor

Image may contain: 5 people, people sitting

Image may contain: 3 people, people standing and outdoor

Image may contain: 2 people, people standing, outdoor and nature

Image may contain: 1 person, standing, tree, sky, outdoor and nature

Image may contain: 2 people, people standing, tree, plant, outdoor and nature