Ndërhyn ministrja Kumbaro, vihet në punë pas 20 vjetësh sahati në Kalanë e Gjirokastrës (FOTO)

Sahati në Kullën e Kalasë së Gjirokastrës është vënë në punë pas gati 20 vitesh që nuk punonte më. Lajmin e konfirmon ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro dhe njëkohësisht kandidate për deputete.

“Tik-tak, tik-tak ⏱⏰ Sahati i Kalase se Gjirokastres, pas gati 20 vitesh, rreh sot me ritmin e kohes fale punes se Institutit te Monumenteve dhe mjeshtrit te Kohes, inxhinierin e talentuar Johan Furxhi”, shkruan Kumbaro në faqen e saj në Facebook teksa publikon edhe foto nga sahati që tashmë ka nisur të punojë.

Image may contain: sky, outdoor and nature

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky, cloud and outdoor

Image may contain: sky, outdoor and nature

Image may contain: sky and outdoor

Image may contain: sky, cloud and outdoor