Humb betejën me kancerin, ndërron jetë mjeku i njohur gjirokastrit, Roland Karralli

Kirurgu i njohur gjirokastrit, Roland Karralli, ka ndërruar jetë. Mësohet se ai ka ndërruar jetë në moshën 72-vjeçare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Karralli ka punuar për një kohë të gjatë në spitalin e Gjirokastrës si mjek kirurg dhe drejtues i këtij institucioni për një kohë. Në vitet 2015-2019, Roland Karalli ka qenë gjithashtu edhe drejtues i Këshillit Bashkiak Gjirokastër si përfaqësues i Partisë Socialiste.