Ngjela për kanabisin: Kur ra Lazarati, Gjirokastra mbeti pa kafe

tmp_24538-20161013_223747-574747601Sonte në mbrëmje në emisionin “Opinion” po diskutohet për qeverisjen e Ramës. Një prej çështjeve të prekura është kultivimi i kanabisit.

Avokat Spartak Ngjela ka mbrojtur argumentin që drogën e kultivojnë fshatarët dhe sipas tij duhet një polici speciale për ta lufuar këtë fenomen.

Në një moment ai foli edhe për Lazaratin. “E dini ju që kur ra perandoria drogës në Lazarat, Gjirokastra ngeli pa kafe”, tha Ngjela duke nënkuptuar paranë e madhe që ishte në qarkullim nga trafiku i drogës.