Njihuni me “Shqiponjat” e policisë së Gjirokastrës (FOTO)

Pas Tiranës, Gjirokastra është qyteti i dytë në vend që ka patrullën e vet “Shqiponja”, një njësi operacionale në përbërje të së cilës janë 10 efektivë, 8 meshkuj dhe 2 femra. Dy javë më parë ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ishte në Gjirokastër gjatë inagurimit të Zyrës së Pritjes së Qytetarëve, ku pati edhe një takim me efektivët e patrullës “Shqiponja”. Më poshtë disa foto të kësaj patrulle të re policor.

Image may contain: 2 people, motorcycle, outdoor and nature

Image may contain: 2 people, people standing, car, tree and outdoor

Image may contain: one or more people and outdoor

Image may contain: 3 people, outdoor

Image may contain: 4 people

Image may contain: 2 people, outdoor

Image may contain: 10 people, motorcycle and outdoor

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor

Image may contain: 1 person, car, motorcycle and outdoor

Image may contain: 3 people, people standing and outdoor

Image may contain: 2 people, motorcycle, outdoor and nature