Operacion në Lazarat, sekuestrohen 4 Kallashnikov dhe 2 automjete, identifikohet autori

reneaa6Policia e Gjirokastres ne bashkepunim me Forcat e Nderhyrjes se Shpejte ka organizuar nje operacion ne Lazarat ne vendin e quajtur “Arret e Xhafere” ne gryken e malit Sopot te nje stan bagetish.

Nga ky operacion jane sekuestruar 4 arme zjarri Kallashnikov, 2 automjete dhe nje aparat celulari. Poseduesi i tyre ka arritur te largohet duke perfituar edhe nga terreni, por qe eshte identifikuar me vone.

Sipas policise behet fjale per shtetasin Asqeri Basha, i cili eshte shpallur ne kerkim. Policia vijon punen per kapjen e tij, ndersa materialet ne ngarkim te ketij shtetasi i kaluan Prokurorise se Krimeve te Renda ne Tirane.

armet-420x280