Operacioni në Lazarat, policia arreston një 48-vjeçar

10501754_1068680039827546_4899161684657061565_nNë vijim të Operacionit në Lazarat, policia ka arrestuar në flagrancë një shtetas, te cilit iu gjet lende narkotike.

Latif Gaba, 48 vjeç lindur dhe banues në fshatin Lazarat. Arrestimi I tij u bë pasi:

Gjatë kontollit të ushtruar përreth banesës së tij në fshatin Lazarat,Gjirokastër dhe ju gjet një qese jeshile ku brenda saj ndodhej 300 gram bimë narkotike e llojit cannabis sativa.

Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale të parashikuar nga neni 283 I Kodit Penal.