Parashikimi i motit për muajin maj, sinoptikanët thonë se…

Meteorologet kishin parashikuar dy jave me pare qe muaji maj do te niste mbare, por mesa duket situata ka ndryshuar.

Gjatë ditës së nesërme, territori shqiptar mbetet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta madje në zonat malore priten edhe shira të dobët.

 Pasditja dhe orët e natës vijojnë me kthjellime dhe kalime vranësirash në bregdet dhe zonat e ulëta por me vranësira të dendura paraqiten zonat malore të vendit.

Temperaturat e ajrit nuk pritet te pesojne ndryshime te ndjeshme, në të dy ekstremet e ditës, shkruan “Meteoalb”.

Sipas parashikimeve, mëngjeset dhe darkat do të jenë të freskëta, dhe asnjë ditë e muajit maj nuk do të jetë e favorshme për plazh. Maji do të sjelle shi herë pas herë deri në fund të tij.