Përfshihet nga zjarri një banesë në Gjirokastër, gruaja përfundon në spital

Pas ngjarjes tragjike të dy ditëve më parë në Tepelenë, ku një nënë dhe foshnja e saj u dogjën të gjallë pas rënies së zjarrit në një banesë, një tjetër rast i rëndë vjen nga Gjirokatra.

Në orën 00:57 të natës së lënë pas, në fshatin Saraqinisht të Gjirokastrës, në banesën 84- vjeçares Olimbi Dhima, ka rënë zjarr.

Si pasojë është djegur banesa si dhe ka marrë plagë të lehta në trup e moshuara, e cila jetonte e vetme në banesë.

Gruaja është dërguar për në spitalin Gjirokastër dhe aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga hetimet paraprake dyshohet se si shkak i rënies së zjarrit dyshohet të ketë qenë një shkëndijë e dalë nga oxhaku.

Gjithsesi policia po heton për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes