Përfundojnë ditët me diell, nga sot nisin reshjet dhe ulja e temperaturave

edtgrtfyDita e premte duket se do të jetë e fundit me kohë të mirë. Sinoptikanët thonë se duke filluar nga e shtuna do të nisin ditët me shi.

Sinoptikanët thonë se do të nisin reshjet e shiut që nga paraditja e së shtunës ndrërsa ulje do të pësojnë edhe temperaturat.

Të dielën termometri do të zbresë me 15 gradë celsius.

Sipas të njëjtave burime reshjet e shiut do të përfshijnë të gjithë vendin.

Në vendet malore nuk do të mungojnë edhe reshjet e para të borës.