Përfundon numërimi, PS fiton edhe Libohovën, 254 vota më shumë se PD

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Bashkinë Libohovë. Partia Socialiste ka siguruar fitoren edhe në këto zgjedhje me një avantazh 254 vota krahasuar me PD-në. Në total PS ka marrë 1155 vota, PD 901 dhe LSI 205. Bashkia Libohove ka 9 qendra votimi. Nderkohe ne qarkun Gjirokastër PS kryeson me mbi 50% të votave duke siguruar deri më tani 3 mandate deputetesh.