Përgatituni për ditë më të ftohta, java e ardhshme me temperatura -16 gradë

Cold Weather ThermometerDitët e para të vitit 2015 kanë hyrë me mot të kthjellët, ndonëse me temperatura të ulëta.Por ditë edhe me të ftohta na presin javën që vjen. Sinoptikanët thonë se më 7 Janar temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme dhe vendi do të përfshihet nga një i ftohtë polar me temperaturë deri në minus 16 gradë.

10 diteshi i pare i janarit do te vazhdoje te jete serish nen ndikimin e masave ajrore te ftohta, te cilat do te vijne nga verilindja e Evropes. Sinoptikanet thone se ky janar eshte nje nder me te ftohtet e ketyre viteve te fundit, nderkohe qe komplet stina e dimrit do te jete shume here me e ftohte se vitin e kaluar.