Përkujtohet 75 Vjetori i Çlirimit të Libohovës (FOTO)

Në Libohovë u përkujtua sot 75 Vjetori i Clirimit. Përfaqësues të bashkisë, qytetarë dhe prefekti i Gjirokastrës, Astrit Aliaj, së bashku me kryetarin e Këshillit të Qarku, Armand Hila, bënë homazhe në varrezat e dëshmorëve. Më pas ceremonia përkujtimore pasoi me një program festiv në shtëpinë e kulturës. Kryebashkiakja Luiza Mandi tha se 75 vjetori i çlirimit përkon me punimet për një investim që do t’i ndryshojë faqen Libohovës. Sipas saj, vitin tjetër do ta përkujtojmë ditën e çlirimit me një qendër të transformuar plotësisht dhe besoj që ky është një lajm shumë i mirë të gjithë. “Puna dhe vëmendja që duhet të kemi së bashku ndaj Libohovës në çdo kohë është nderimi më i madh që ne mund t’i bëjmë vendit tonë”, u shpreh Mandi.

Image may contain: 3 people, people standing, sky, suit and outdoor

Image may contain: one or more people, people standing, tree, plant, grass, outdoor and nature

Image may contain: 5 people, people smiling, people standing

Image may contain: 7 people, people smiling, people standing

Image may contain: one or more people and indoor

Image may contain: 1 person

Image may contain: 1 person, on stage

Image may contain: 4 people, people on stage, people standing and shoes

Image may contain: 2 people, sky, tree, crowd and outdoor

Image may contain: 1 person, on stage and standing

Image may contain: 2 people, people standing, plant, tree, outdoor and nature

Image may contain: 3 people, people standing, sky and outdoor

Image may contain: 6 people, people smiling, people standing

Image may contain: 3 people, people on stage, people dancing and people standing

Image may contain: 5 people, people standing, outdoor and nature

Image may contain: 2 people, people standing, outdoor and nature