Përmbytjet, ka një lajm të mirë nga moti për nesër, por…

Meteoalb, sjell një lajm i mirë për të gjithë vendin, pas përmbytjeve. Sipas agjencisë së parashikimit të motit, në mesnatë pritet pakësim i reshjeve. Metoalb thekson se edhe gjatë ditës së shtunë do të ketë pakësim të reshjeve, duke paralajmëruar se reshjet e vrullshme të shiut dhe përmbytjet do të rikthehen në mesnatën e së shtunës, të cilat do të vijojnë dhe gjatë ditës së diel.