Pranga gjirokastritit, pas rrëzimit nga motori policia e kap pa patentë

Nga shërbimet e qarkullimit rrugor ne Gjirokaster u arrestua në flagrancë shtetasi :

Aristotel Shkurtaj, 39 vjeç, banues në Gjirokastër.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi:

Në rrugën nacionale Gjirokastër-Kakavije, duke drejtuar pa leje drejtimi motorçikletën tip ”Kavasaki”, me targa S735NRB, ka humbur kontrollin dhe është rrëzuar, pa pësuar dëmtime.